Sharing is Caring

TUİÇ Akademi ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ortaklığıyla uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi disiplini ana dalları ve alt dallarını kapsayan Uluslararası TUİÇ Öğrenci Kongresi çevrim içi ortamda düzenlendi.

Çevrim içi ortamda düzenlenen kongreye, aralarında Türkiye ile birlikte İngiltere, Bosna Hersek, Almanya, Macaristan ve İtalya’nın da bulunduğu 18 ülkeden ve 36 farklı üniversiteden ulaşan 52 bildirinin yazarları ile katılımcı üniversitelerden akademisyenler katıldı.

5 Mart Cumartesi günü Ortadoğu, Antartika, Avrasya, Asya, Doğu Akdeniz, Uluslararası Göç, Siyaset Bilimi, Uluslararası Hukuk ve Siyaset Felsefesi konu başlıklarında 8 oturum  gerçekleştirildi. 6 Mart Pazar günü ise Siyasi Tarih, Balkanlar, Popülizm ve İnsan Hakları konu başlıklarında 6 oturum daha gerçekleştirildi. Dolayısıyla kongre ilk gün Türkçe ve ikinci gün İngilizce olmak üzere 14 oturumla tamamlandı. Yapılan bildiri sunumları eş zamanlı olarak TUİÇ TV üzerinden canlı olarak yayınlandı. Kongredeki sunumları izlemek isteyenler TUİÇ Akademi Youtube kanalı üzerinden bildiri sunumlarına ulaşabilirler:  TUİÇ AKADEMİ YOUTUBE

Kongrenin TUİÇ Akademi Genel Direktörü Burak Yalım moderatörlüğünde düzenlenen açılış oturumunda  DPÜ İİBF Dekanı Prof. Dr. Cengiz Duran, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüsamettin İnanç ve kongre düzenleme koordinatörü Doç. Dr. Hakan Arıdemir yer aldı.

Üç gün süren kongrenin kapanış oturumuna ise Kütahya Dumlupınar Üniversitesi adına Doç. Dr. Hakan Arıdemir, TUİÇ Derneği adına Başkan Burak Yalım ve Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Mustafa Burak Şener katılım gösterdi.

Kongrede yapılan sunumların yer alacağı bildiri kitapçığı ISBN numarası ile yayınlanacaktır. Tam metinleri yayımlamak isteyenler için ise TUİÇ’in uluslararası hakemli dergisi  Journal of International Relations and Political Science Studies (JIRPS) olarak özel sayı çıkarılması planlanmaktadır.

 

BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ